Hledat

Kategorie

BIO prostěradlo 120x60

ROZMĚRY: 60x120cm

BARVA: béžová

ÚDRŽBA: praní v pračce na 40°C, bez aviváže

MATERIÁL: BIO froté

Více informací

3 Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

BIOBAVLNA

Biobavlna (organická bavlna) je na dotek měkčí, protože má bavlněná vlákna neporušená chemikáliemi užívanými při běžném pěstování a zpracování bavlny.  Biobavlna voní čistěji, protože se při jejím zpracování nepoužívá formaldehyd.  Biobavlna je šetrnější k pokožce i z hlediska alergií, protože neobsahuje škodlivé chemikálie.  Biobavlna má vyšší stupeň prodyšnosti. To jsou ale jen některé důvody, proč preferovat oblečení z biobavlny a vyhýbat se bavlně pěstované konvenčním způsobem.

A co je biobavlna?

Biobavlna (psáno také jako bio bavlna/bio-bavlna), nebo se jí říká i organická bavlna (pod vlivem anglického výrazu "organic cotton"), je bavlna vypěstovaná bez použití syntetických chemických pesticidů, herbicidů a hnojiv. Místo zemědělských pesticidů se používají přírodní metody. Při zpracování a výrobě výrobků z biobavlny nejsou užívány toxické chemikálie. Při nošení a používání výrobků z biobavlny nejsmevystaveni možnému působení chemických 
residuí a zároveň svým malým podílem přispíváme k ochraně našeho životního prostředí.

A navíc - tkaniny z biobavlny procházejí nižším stupněm zpracování a jsou tak trvanlivější a zachovávají si větší přirozenou měkkost.

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Only registered users can post a new comment.

Nové produkty

» Momentálně nejsou žádné nové produkty

Hledat